Türkçe English
  • +90 212 683 11 27
  • info@silicolife.com.tr
  • Mehmet Akif Ersoy Mh. İzzet Begoviç Cd. Damlapınar Sk. No:01 Arnavutköy/İstanbul

Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız..

Türkiye’de ilk özel silikon üretim tesisi olmaktan gurur duyuyoruz.

Ülkemizde, çoğunluğu ithal olan silikon ürünlerinin kalite standartlarının çok üstünde üretim yaparak, üretim kalite test raporları ve gıda teması uygunluğu serfikalarına sahiptir.

İnstagramda

1
2
3
4
5

Blog

2021-08-04

Sağlıklı Nesillere

* Silikon ürünler kesinlikle plastik bir ürün değildir. * Silikon bilindiği üzere tıbbi ürünler, emzik, estetik cerrahi gibi insan sağlığını doğrudan etkileyecek alanlarda dünya çapında yaygın olarak güvenle kullanılmaktadır. * Silikon doğası gereği deterjan kullanılmadan kolayca temizlenebilen ürünlerdir.

2021-08-04

Çevre Dostu

% 100 silis kumundan (cam kumu) ileri teknoloji ile üretilmektedir. Silikon ürünler kesinlikle plastik bir ürün değildir. Tatsız ve kokusuz olduğu için hazırlanan ürüne ne koku ne de tat geçer. Gıda temasına uygundur. Güvenle kullanabilirsiniz.

2021-08-04

Silikon mutfak eşyaları ne kadar sağlıklı?

Silikon, camın da hammaddesi olan silis kumunun sıvılaştırılması sonucunda elde edilen sağlıklı ve hijyenik bir hammaddedir. Silikonun ortalama erime sıcaklığı 357°C dir. Bu sebeple bu kadar esnek bir malzeme şaşırtıcı bir biçimde fırının içerisinde erimeden kullanılabilir.